O nás

Cíle


Cílem pouti ve stopách sv. Cyrila a Metoděje je především vzdát dík patronům Evropy. Ústřední myšlenkou je přiblížit dnešnímu světu jejich putování po Evropských zemích, a to prostřednictvím dokumentárního filmu, který během cesty vznikne. Film bude natočen pod vedením Pavla Maška, studenta Audiovizuální tvorby na UTB ve Zlíně pod záštitou občanského sdružení FORLEAF o. s..

 

Tým


Pavel Voříšek / produkce, organizace, putování na kole / 32 let

Podobné cesty, tedy cyklopoutě, mám za sebou již dvě, byl jsem v Římě a v Santiagu de Compostela. Tyto cesty jsem měl na starosti jak po organizační stránce, tak v sedle svého kola. Letošní cesta do Istanbulu a pak přes Soluň opět na Moravu se symbolicky hodí k výročí příchodu Cyrila a Metoděje k nám. Chceme dojet do jednoho z historicky i kulturně významných středisek křesťanství a byzantské kultury – Konstantinopole – a dále se vydat po trase, která kdysi byla cestou (nejen) za slovanským písmem. Výchozí (či výjezdní) bod pouti je v Oslnovicích. Odtud pocházím a (přestože bydlím a pracuji v Brně) jsem odsud vlastně nikdy neodešel a s rodným krajem jsem spojen nejen skrze své zapojení do iniciativy JKK-21.

 

Vojtěch Weiss / putování na kole / 22 let

Jsem studentem na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně a nově jsem členem týmu Vysokoškolského katolického hnutí, kde mám na starosti finance VKH ČR. S Pavlem Voříškem jsem se účastnil pouti do Říma, jako řidič doprovodného vozidla a navigátor. Pouť do Říma mi mimo jiné umožnila poznat výborné lidi různých národností, kteří nás na cestě podpořili. Když Pavel přišel s nápadem cyklistické poutě po stopách Cyrila a Metoděje, byl jsem nadšen. Myslím si, že odkaz Cyrila Metoděje je stále aktuální a jejich životní dílo významně formovalo naše dějiny. Samotné putování na kole pro mě bude novou zkušeností a velikou výzvou.

 

Dáša Rybářová / putování na kole / 28 let

Vystudovala jsem VOŠ herectví ve Zlíně a učitelství pro mateřské školy na MU. Momentálně pracuji v divadle Tramtarie v Olomouci, kde jsem pracovala i jako produkční. Dva roky jsem působila i v rádiu jako redaktor. Baví mě práce s dobrými lidmi a na této cestě bych chtěla poznat místa, která jsou pro mne zatím neznámá. Těším se na skvělou zkušenost a na to že něco nového poznám. Budu se snažit udržovat dobrou náladu v týmu. K téhle cestě mě zavedla náhoda. A vzhledem k tomu, že náhody neexistují, věřím, že právě teď nastal čas se někam vnitřně posunout. Je to velká výzva poznat nejen nové lidi, krásná místa, ale také zažít věci, o kterých se mi ani nezdálo, sáhnout si na dno psychických i fyzických sil. Bude to moje první velká cesta na kole a věřím, že také velká zkušenost.

 

Marta Vyskočilová / putování na kole / 21 let

Jsem v  týmu nejkratší dobu a stejně jako Vojta studuji Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně. O projektu vím už delší dobu, ale nabídka stát se jeho součástí přišla až nedávno. Mé rozhodnutí bylo jasné, i když jsem ze všech stran odrazována, najdou se i tací, kdo jsou z této cesty stejně nadšení jako já. Nebude to jen o překonání předsudků, vzdálenosti nebo státních hranic, ale především o překonání hranic vlastních. Fyzických i psychických a o překročení vlastního stínu. Věřím, že každý z nás, ať už různým způsobem pomůže vytvořit nejen jedinečný dokument, ale i odkaz pro společnost a pomůže lidem zamyslet se. S poutěmi na takovou vzdálenost nemám zkušenosti a zatím si ani nedovedu představit, co všechno mě čeká, ale mám ráda cestování i kolo, takže proč nespojit příjemné s užitečným?

 

Pavel Mašek / kamera, režie / 22 let

V letošním roce dokončuji bakalářské studium na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mým zaměřením je kamera, ale věnuji se již delší dobu režii dokumentů. Jedním z nich byl i můj bakalářský film Pouť. Na cestě je tedy mým hlavním úkolem režie a kamera dokumentu, který vznikne. Na tvorbu využiji zajisté zkušenosti získané jak z krátké hrané a dokumentární tvorby na škole, tak z tvorby hudebních videoklipů a spolupráce s komerčními subjekty a jejich propagací, jako je například společnost Aukro, Mašek-umělecká výroba, Zlínský filmový festival a další spolupráce na projektech Forleaf o.s. Úzce spoluracuji také s agenturou Kuci, se kterými jsme získali ocenění Louskáček. Jeden z mých dokumentů můžete shlédnout v nejbližší době na TV Noe.

 

Daniel Kompas / zvuk / 20 let

Mým úkolem na této cestě bude starat se o zvukovou stránku dokumentu a reportáží, jelikož právě povolání mistra zvuku jsem si vybral jako svůj životní cíl. Jsem studentem oboru Zvuk na UTB ve Zlíně a mám za sebou natáčení několika studentských filmů, krátkých reklamních spotů pro firmu Mašek – umělecká výroba nebo natáčení jednoho z virálních videí pro společnost Aukro.

 

Marta Ochmanová / PR management / 26 let

Jsem absolventkou vysoké školy, během studií jsem studovala na Balkáně a měla jsem příležitost se seznámit s balkánskou kulturou, která je mi velmi blízká. Současně pracuji jako obchodní zástupce pro Slovinsko. V týmu mám na starosti vztahy s veřejností a komunikaci se sponzory.

 

Hana Uhlířová / PR management, social marketing, catering / 18 let

Jsem osmnáctiletá studentka podnikání a ekonomiky, tudíž nejmladší člen týmu, ale i přesto mám za sebou roční fungování jako ředitelka marketingu v 2. nejlepší studentské společnosti v ČR. Mezi mé úkoly patří asistence kamery a zvuku, komunikace po sociálních sítích a ukojení hladu celého týmu.