Den 27. na Cestě k písmu

» Posláno dne Srp 23, 2013 do Blog | 0 komentářů

Den 27. na Cestě k písmu

Ze Slovinska zpět do Maďarska. Nebude mít naše auto s maďarskými rovnými plochami opět problém? 

Z Ptuje nabíráme směr na Ljutomer, na malé občerstvení zastavujeme kousek před Lendavou u řeky Dravy, je tu totiž kouzelná krajina a dřevěné posezení, jako by to tu pro nás někdo předpřipravil. Příroda je tu vskutku nádherná, v okolí řeky se na kamenech opalují různé druhy žabek a když se k nim zkusíte přiblížit, uslyšíte rytmické žbluňkání, jak se před Vámi ukrývají do bezpečí své kaluže a pak jen bez sebemenšího pohybu vyčkávají, než se narušitel vzdálí.  Břeh řeky je převážně kamenitý, místy písčitý, vprostřed řeky je opuštěný ostrov, zkrátka jako v pohádce.

A teď už rovinný terén Maďarska, jež nám po kopcovitém Slovinsku připadá tak trošku fádní, alespoň je poměrně nenáročný. Při osvětlených silnicích se nebojíme noční jízdy, jen nás překvapují věčně mizející a objevující se cyklostezky. Kdo se v tom má vyznat? Unavení zastavujeme na benzinové stanici při Köszegu a zjišťujeme, jestli zde můžeme postavit stany; obsluha benzínové pumpy nemá nic proti.

Samotné nás udivuje, s jakou samozřejmostí si stavíme stany u benzínové pumpy, využíváme toalety k hygieně, mytí nádobí a čepování pitné vody, jako bychom byli někde v kempu, a kupodivu nikomu to nevadí. Zvlášť pak cyklistům po dnešních 185 km.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>