Den 24. na Cestě k písmu

» Posláno dne Srp 20, 2013 do Blog | 0 komentářů

Den 24. na Cestě k písmu

Z Itálie do Slovinska. Jak jsme se rozloučili v Itálii? A co nás potkalo ve Slovinsku?

Po probuzení na pohodlných postelích v Itálii jsme si zašli v neděli do kostela na mši, která byla, jak jinak, než v italštině. Překvapilo nás, kolik mladých lidí i z okolních vesnic dorazilo. I na běžné mši byla naprostá převaha mládeže.

Po mši, když jsme si dali snídani na farním dvoře, vedle fotbalového hřiště pro mladé farníky, si Don Enrico vyzkoušel poprvé v životě jízdu na lehokole od českého Azubu. A šlo mu to lépe a rychleji, než leckterému členovi našeho týmu. Rozloučili jsme se s italskou farou a zanedlouho i s Itálií.

Zamířili jsme do Slovinska. Potěšilo nás, když jsme alespoň třetině všech nápisů na billboardech, obchodech a dopravním značení začínali trochu rozumět. Slovinsko už pro nás nebyla španělská ves jako Itálie. A to nebyla jediná změna, která nastala. Také začala fungovat oranžová na semaforech, ale červený panáček na přechodu se nám neukázal ani ve Slovinsku.

Zastavili jsme půl hodiny od slovinských hranic u moderního kostela. Pan farář nás po předložení průvodních listů nechal přenocovat u nich na faře. Dokonce jsme se mohli i osprchovat. Mezitím ale, co autysti domlouvali nocování, Pavel Voříšek hledal způsob, jak se dostat až ke kostelu s píchnutým kolem na lehokole. Za celý (téměř) měsíc to bylo první píchnuté kolo na Cestě k písmu. Lepení na kolo zůstalo totiž v autě, a tak pro ně Vojta dojel na faru do auta. Když ale dorazil k Pavlovi, zjistili, že přinesl jen polovinu věcí na to, aby šlo kolo zalepit. Proto museli lehokolo dotlačit do kopce až ke kostelu pěkně pěšky. Ještě během večera se ale dírka našla a zalepila tak, že zítra už může zdolávat slovinské kopce a zdobit silnice Slovinska.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>