Den 23. na Cestě k písmu

» Posláno dne Srp 20, 2013 do Blog | 0 komentářů

Den 23. na Cestě k písmu

Dojeli jsme do předposledního záchytného bodu – do Benátek. Jaké to bylo? A koho jsme potkali tentokrát?

Přes Chorvatsko do Itálie se jelo dlouho. Jelo se přes pátek, přes sobotu, přes oběd, přes moře a přes hory, ale jednou se konečně dojelo. Překročení italských hranic nebyl vůbec problém, právě naopak. Pan celník se dokonce příjemně usmíval, a to navzdory své uniformě, v jaké by asi nikdo nebyl moc šťastný stát v nesnesitelných vedrech. Dokonce, když zjistil, že jsme Češi, pronesl na každého z nás české ,,Ahoj!“.

Už se pomalu stmívalo, když jsme dojeli do malé italské vesničky nedaleko Benátek, abychom se zeptali na ubytování. Hned první pokus vyšel. Po sedmé hodině jsme už měli své pokoje. Ubytování nám přes noc poskytli místní salesiáni Dona Boska. Nebyla to ale žádná stará fara, rozvrzaný nábytek, jedna místnost pro všechny, nebo něco podobného, jako bývá na klasických farách. Místní farář Don Enrico nám poskytl na noc luxus v podobě čtyř pokojů po dvou, až téměř hotelových. Všechny s vlastní koupelnou, klimatizací a hlavně postelí.

Nebyl ale čas rozplývat se nad příjemnou nocí, museli jsme ještě chytit správné světlo na záběry v Benátkách. Jenže abychom mohli vyrazit do města, museli jsme někde zaparkovat. A než jsme s autem vyjeli ,,kolotoč“ do dvanáctého patra benátského parkoviště, chytili jsme krásný konec západu slunce nad Benátkami. Prošli jsme několik typických italských uliček, prorvali se davem lidí, přešli jsme most za každým rohem, až jsme došli na náměstí Sv. Marka. Střídající se kapely hrající známé kousky z vážné hudby, noční osvětlení celého náměstí, prodejci chodící s pugéty růží vytvářejí dohromady tu romantickou a kouzelnou atmosféru nočních Benátek. Moc jsme si ale této metropole neužili, přijeli jsme totiž relativně později, než byla potřeba, a navíc jsme s Donem Enrikem měli smluvenou ,,večerku“.

Celý tým po teplém dni uvítal, že po dlouhé době jednou nemusí stát frontu u jedné sprchy, a také, že se musí brzo spát, aby všichni zavčas ráno vstali na italskou mši. A v neděli? Cyklisté nasednou opět na kola a zamíříme až za hranice Slovinska.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>