Cesta k písmu slovy Pavla Maška

» Posláno dne Čer 30, 2013 do Blog | 0 komentářů

Cesta k písmu slovy Pavla Maška

První krátký rozhovor s týmem Cesty k písmu. Dnes našim otázkám neunikl režisér a kameraman chystaného dokumentu z cesty. Kdo je Pavel Mašek? A jak se k Cestě k písmu dostal?

 

1. Představ v krátkosti Pavla Maška:

Jsem Pavel a je mi 22 let. Právě jsem absolvoval bakalářskou část svého studia jako kameraman, ale  autorskému dokumentu se věnuji jako režisér, čemuž odpovídá i můj bakalářský film Pouť. Jinak se věnuji hudbě a také grafice, protože jsem studoval i design.
 
2. Jak si se dostal k expedici Cesta k písmu?

Při tvorbě jiného dokumentu jsem se potkal s Pavlem Voříškem a on mě seznámil se svými plány. A když se jeho “šílené” plány spojily s výročím tak významné historické události, která má přesah do dnešních dob, začal jsem nad tím uvažovat. Ale přemýšlel jsem nad tím dlouho, protože natočit z této cesty dokument mi přišlo strašně náročné a nákladné a tím pádem nereálné. Postupně však při zkoumání hlubšího významu Cyrila a Metoděje mi došlo, že všechno je reálné, když člověk sám chce a něco pro to dělá.
 
3. Co si od cesty a dokumentu Cesta k písmu slibuješ?

Chci ukázat to, že je možné všechno. Každá změna. A já se rozhodl pro nějakou změnu, protože pokud se mi nelíbí dnešní svět a současná společnost, tak je asi potřeba něco změnit. A já bych rád prostřednictvím tohoto dokumentu ukázal na lidi, co se rozhodli něco změnit. A doufám, že se nám to povede.
 
4. Proč myslíš, že by lidé měli sledovat naši expedici, čím je tak jedinečná?

Je to určitě jediná cyklistická expedice po nejpravděpodobnější cestě Cyrila a Metoděje. Nejen tedy, že projedeme cestu, cestu na jejíž konci byla proměna Evropy, ale budeme s vámi neustále ve spojení a každý si bude moct najít to své. Můžete sledovat sportovní výkon, rozdílnou kulturu národů, proměnu jednotlivých účastníků a přiblížit si alespoň trochu náročnost úkolu Cyrila a Metoděje. Podobně jako v takové malé reality show.
 
5. Co se týče filmu, jsi zatím student. Myslíš si, že máš dostatek zkušeností na takovýto dokument?

Každým záběrem, který natočím, se učím něco nového. Rozhodně se nebojím. Nejvíce zkušeností mi dal zatím poslední dokument, který byl mou bakalářskou prací, vznikl za neuvěřitelných 14 dní. A hned získal jak cenu vedoucího ateliéru, tak první místo v hlasování diváků na festivale v Lipníku nad Bečvou, a to ještě nebyl ani veřejně uveden. Kromě toho mám za sebou i natáčení videoklipů, reklam a školních cvičení. Takže si myslím, že zkušeností mám dostatečně.
 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>