Cesta k písmu slovy Daniela Kompase

» Posláno dne Čec 7, 2013 do Blog | 0 komentářů

Cesta k písmu slovy Daniela Kompase

Třetí z devíti rozhovorů s účastníky Cesty k písmu. Tentokrát nám na pár otázek odpověděl náš „mistr“ zvuku Daniel Kompas! Jak se k expedici dostal Dan? A proč raději nejede na kole?

1. Představ se v krátkosti 

Jsem Daniel a je mi 20 let. Od září nastupuju na studium zvukové skladby, ale už poměrně dlouhou dobu úzce spolupracuju jako mistr zvuku s Pavlem Maškem na většině jeho projektů. Dále se věnuju hudbě a trochu i programování, protože jsem doteď studoval informatiku. Jo a taky mám docela rád starý věci, starou hudbu, starý fotky a tak, hlavně 30. léta.

 

 2. Jak si se dostal k expedici Cesta k písmu?

To bylo jednoduchý, v zimě jsme cosi řešili s Pavlem Maškem a on se zmínil o tom, že Pavel Voříšek (se kterým jsem se znal díky spolupráci na jiným dokumentu) chce jet někam do východní Evropy na kole a dokonce chce, abychom to natočili. Takže vlastně takový road-movie, což jsem si chtěl vždycky vyzkoušet, tudíž jsem kývnul. Je tam samozřejmě i nějakej ten hlubší význam týkající se Cyrila a Metoděje, ale tím Vás nebudu zatěžovat.

 

 3. Co si od cesty a dokumentu Cesta k písmu slibuješ?

No, velkým cílem je lidem připomenout, že vůbec existoval nějakej Cyril a Metoděj, kteří nám přinesli písmo, víru a spoustu dalších dobrý věcí. Další věcí co si od tohoto projektu slibuju, je obrovský prohloubení zkušeností a posun vpřed po profesní stránce. A v neposlední řadě budu mít možnost se seznámit s různýma zeměma Evropy, jejich kulturou, krásama, lidma atd.

 

 4. Proč si myslíš, že by lidé měli sledovat naši expedici, čím je tak jedinečná?

Myslím si, že je to jedna z mála cyklistických expedicí do východní Evropy, ze který bude natočenej dokument a během cesty ji budou lidé moct sledovat pomocí sociálních sítí, webových stránek a taky krátkých videoreportáží. Řekl bych, že každej si tam může najít svoje a jak už řekl Pavel v jeho rozhovoru, bude to asi taková malá reality show a ty zajímají každýho. I když někdo říká, že je nesnáší, přece jen mu v hlavě hlodá myšlenka: „ Měl bych se podívat, co se s nima teď děje…“.

 

 5. Proč nejedeš na kole?

Haha, dobrá otázka. No, zaprvé nemám kolo, protože mi ho nějakej dobrák ukradl (určitě s úmyslem věnovat ho chudým dětem na Ukrajině). Zadruhé absolutně nejsem trénovanej a asi bych po prvním dnu, nebo ještě dřív odpadl. A zatřetí zvučím celej dokument a videoreportáže, u čehož bych asi nezvládal šlapat ještě hafo kilometrů denně.

 

 

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>